توسعه آرایش دختران آرایش صورت سرگرمی

توسعه: آرایش دختران آرایش صورت سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ جهت تضعیف افراد مرتبط با برجام به حقه کثیف روی آورد

هفته نامه انگلیسی آبزرور گزارش داد: مشاوران ترامپ یک شرکت جاسوسی صهیونیستی را به خدمت گرفتند تا برضد افراد مرتبط با برجام در دولت سابق امریکا «عملیات کثیف» انجا

ترامپ جهت تضعیف افراد مرتبط با برجام به حقه کثیف روی آورد

ترامپ جهت تضعیف افراد مرتبط با برجام به حقه کثیف روی آورد

عبارات مهم : ایران

هفته نامه انگلیسی آبزرور گزارش داد: مشاوران ترامپ یک شرکت جاسوسی صهیونیستی را به خدمت گرفتند تا برضد افراد مرتبط با برجام در دولت سابق امریکا «عملیات کثیف» انجام دهند تا پروژه خروج از توافق هسته ای تسهیل شود.

به گزارش ایرنا، افرادی از اردوگاه ترامپ در ماه می 2017 با بازرسان یک آژانس شخصی اطلاعاتی اسرائیلی ارتباط برقرار کردند تا عملیات های کثیفی را علیه «بن رودز» از مشاوران ارشد امنیت ملی در دولت باراک اوباما و «کالین کال» معاون دستیار مدیر جمهوری سابق آمریکا به اجرا درآورند. این کارها بخشی از تلاش ها جهت بی اعتبار کردن توافق هسته ای بوده است.

این افشاگری آبزرور در حالی است که قرار است ترامپ 22 اردیبهشت (12 می) نظرش را در مورد تعلیق تحریم های هسته ای علیه کشور عزیزمان ایران اعلام کند.

ترامپ جهت تضعیف افراد مرتبط با برجام به حقه کثیف روی آورد

«جک استراو» وزیر خارجه اسبق انگلیس راجع به گزارش آبزرور اظهار داشت: این اتهاماتی غیرعادی و هولناک و همچنین نشان دهنده استیصال بسیار زیاد ترامپ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در مورد نه فقط بی اعتبار کردن توافق هسته ای بلکه تضعیف افراد مرتبط با آن است.

یک دیپلمات سابق انگلیسی که تجربه زیادی در مذاکرات بر سر توافقنامه های صلح بین المللی دارد، به شرط ناشناس ماندن، اظهار داشت: چنین کاری بسیار زشت هست. تمام نشانه مذاکره این است که از چنین حقه هایی استفاده نشود.

هفته نامه انگلیسی آبزرور گزارش داد: مشاوران ترامپ یک شرکت جاسوسی صهیونیستی را به خدمت گرفتند تا برضد افراد مرتبط با برجام در دولت سابق امریکا «عملیات کثیف» انجا

منابع آگاه گفتند: سال گذشته میلادی چند روز بعد از آنکه ترامپ در نخستین سفر خارجی اش به عنوان مدیر جمهوری به تل آویو رفت، اعضای تیم وی با بازرسان تماس گرفتند. ترامپ به نتانیاهو قول داد که کشور عزیزمان ایران هرگز به سلاح هسته ای دست نخواهد یافت و مدعی شد، ایرانی ها فکر می کنند بعد از توافق هسته ای «هر کاری درخواست کردند می توانند انجام دهند.»

یک فرد مطلع از شرح «کمپین حقه های کثیف» گفت: نشانه آن بود که افرادی که جهت ترامپ کار می کنند اشخاص تاثیرگذار در توافق هسته ای را بی اعتبار کنند تا بدهید ترتیب خروج از آن ساده تر شود.

طبق این اسناد که به رویت آبزرور رسیده، شرکت جاسوسی اسرائیلی به بازرسانش گفته بود تا درزندگی شخصی و دوره کاری رودز و کال تجسس و تحقیق کنند. روابط شخصی این افراد و ارتباط احتمالی آنها با لابی گران حامی کشور عزیزمان ایران جزو موارد دیگری بوده که از بازرسان خواسته شده است تا در مورد آن کنکاش کنند. علاوه بر این آنها قرار بود در این زمینه نیز که آیا رودز و کال از توافق هسته ای سود شخصی یا سیاسی برده اند، تحقیق کنند.

ترامپ جهت تضعیف افراد مرتبط با برجام به حقه کثیف روی آورد

به این بازرسان گفته شده است بود که با ایرانی-آمریکایی های آشنا شده است و نیز خبرنگاران حامی برجام از جمله در نیویورک تایمز، ام.اس.ان.بی.سی، آتلانتیک و وکس و که ارتباط های مداومی با رودز و کال داشته اند، تماس بگیرند تا مشخص شود که آیا این دو مقام سابق منشتر شدن اطلاعات محرمانه و حساس پروتکل های مربوطه را نقض کرده اند یا نه.

به نظر می رسد که این بازرسان بیانات رودز در مصاحبه سال 2016 با نیویورک تایمز را بررسی کرده اند. وی در آن مصاحبه گفته بود که به خبرنگاران بی تجربه اتکا کرده بود تا زمینه را فراهم کنند که افکار عمومی به سمت موافقت با توافق هسته ای عوض کردن کند.

هفته نامه انگلیسی آبزرور گزارش داد: مشاوران ترامپ یک شرکت جاسوسی صهیونیستی را به خدمت گرفتند تا برضد افراد مرتبط با برجام در دولت سابق امریکا «عملیات کثیف» انجا

هر چند منابع آگاه گفته اند که نمایندگان ترامپ طرح اولیه حمله به مقامات دولت سابق آمریکا را به بازرسان شخصی داده اند ولی معلوم نیست که چه میزان از این کار و یا چه مدت انجام شده است و چه نتیجه ای در بر داشته است.

همچنین هنوز معلوم نیست که آیا بازرسان افراد دیگری مانند جان کری وزیر امور خارجه اسبق آمریکا را هم نشانه قرار داده اند یا نه.

ترامپ جهت تضعیف افراد مرتبط با برجام به حقه کثیف روی آورد

رودز و کال گفتند که نظری در مورد کمپین کثیف علیه خود ندارند. رودز گفت: اطلاعی از این مساله نداشتم. اجرای کارها کثیف علیه کسی که به عنوان مقام کاخ سفید وظایف حرفه ای خود را انجام می دهد، یک اقدام مستبدانه و دلسردکننده است.

یک سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که در این زمینه نظری ندارد. این نخستین باری نیست که «حقه های کثیف» تیم ترامپ افشا می شود. «رابرت مولر» بازرس خاص پرونده دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا در حال انجام تحقیقاتی در خصوص تلاش های اطرافیان ترامپ جهت کسب اطلاعات مخرب در مورد هیلاری کلینتون هست. کلینتون رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 بود.

یک روز پیش از انتشار گزارش آبزرور، ترامپ جان کری را به علت شکستگی پایش که در حاشیه مذاکرات هسته ای 2015 جهت وی رخ داد، به استهزا گرفت و گفت، از وزیر خارجه اسبق «یاد گرفتم در 73 سالگی به دوچرخه سواری نروم.»

ترامپ در خلال صحبت خود در «اتحادیه ملی سلاح» گفت: جان کری عالی ترین مذاکره کننده ای نیست که من دیده ام. او هرگز از سر میز [مذاکره] بلند نمی شد، مگر جهت همان مسابقه دوچرخه سواری که طی آن به زمین افتاد و پایش شکست.

رئیس جمهوری آمریکا افزود که کری نباید می گفت که پایش شکسته است بلکه باید می گفت که نمی خواهد مذاکره کند، «آن وقت نتیجه بسیار بهتری می گرفتی.»

اظهارات ترامپ در حالی است که روزنامه بوستون گلوب روز جمعه در گزارشی از لابی جان کِری در هفته های گذشته جهت استمرار پایبندی کشورها به برجام و حفظ این توافق خبر داد. به نوشته این روزنامه آمریکایی، کِری اخیرا با «فرانک والتر اشتاین مایر» مدیر جمهوری آلمان، «امانوئل مکرون» مدیر جمهوری فرانسه و «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران دیدار کرده و با دیدار و با «فدریکا موگرینی» مقام ارشد اتحادیه اروپا نیز گفت و گوی تلفنی داشته است.

به موازات شبه افکنی ترامپ در برجام و عملکرد تیم مذاکره کننده اوباما، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه گذشته در نمایشی تلویزیونی مدعی شد اسنادی در اختیار رژیم صهیونیستی است که نشان می دهد کشور عزیزمان ایران پیش از برجام، جهت رسیدن به تسلیحات هسته ای تلاش می کرده و بعد از این توافق نیز کشور عزیزمان ایران فعالیت ها را به صورت مخفیانه ادامه می دهد.

اظهارات نتانیاهو در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز اجرای برجام در 17 ژانویه 2016 (27 دی 1394) تاکنون 10 بار پایبندی کامل کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را تائید کرده است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | ایرانی | مذاکره | ایرانی | رئیس جمهوری آمریکا | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz