توسعه آرایش دختران آرایش صورت سرگرمی

توسعه: آرایش دختران آرایش صورت سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز وب‌گردی نقشه مایکروسافت جهت بازار گوشی هوشمند

با توجه به اینکه آخرین پرچم‌دار گوشی‌های هوشمند مایکروسافت، سال ۲۰۱۵ معرفی شد، بسیاری منتظر برنامه‌ی ردموندی‌ها در زمینه ساخت گوشی هستند و این سؤال همواره وجود دارد که برنامه مایکروسافت جهت این بازار چیست

نقشه مایکروسافت جهت بازار گوشی هوشمند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، از وقت معرفی آخرین گوشی هوشمند به وسیله مایکروسافت، بیش از دو سال می گذرد. هر چند اچ پی در این سال ها گوشی های مبتنی بر ویندوز معرفی کرده است و حتی در حال حاضر نیز تلاش دارد بازدیدکنندگان عرصه ی کسب و کار را به خرید آن ها ترغیب کند؛ ولی خود مایکروسافت از سال ۲۰۱۵ در مورد سیستم عامل گوشی های هوشمند خود سکوت کرده و حرفی جهت گفتن نداشته هست. در این بازه، خبری از گوشی های پرچم دار نبوده؛ ولی شایعات بسیاری در رابطه با سرفیس فون به گوش رسیده هست. منطق حکم می کند که مایکروسافت باید وارد این حوزه شود و دوباره خودی نشان دهد. بازدیدکنندگان هر روز زیاد از دیروز از نوت بوک و کامپیوتر خود فاصله می گیرند و به سوی استفاده از گوشی های هوشمند خود می روند و اگر مایکروسافت نیز می خواهد با گوگل و اپل مسابقه داشته باشد باید پلتفرم گوشی های هوشمند خود را تقویت کند.
ظاهرا این شرکت جهت ورود قدرتمند به بازار گوشی هوشمند برنامه دارد و این عنوان را مدیرعامل مایکروسافت یعنی ساتیا نادلا نیز تأیید کرده هست. وی در این باره می گوید:

عبارات مهم : استفاده از گوشی های هوشمند – گوشی های هوشمند

من مطمئنم ما گوشی های هوشمند بیشتری خواهیم ساخت. ولی این محصولات همانند گوشی های هوشمند کنونی بازار نخواهند بود و با آن ها تفاوت خواهند داشت.
ویندوز ۱۰ در گوشی های هوشمند امروزه دو عامل و مزیت مهم دارد. اول اینکه رابط کاربری آن بسیار خوب، قشنگ و مینیمال است و همانند آی اواس و اندروید طی سال ها شاخصه های متعدد در آن جمع نشده هست. عنوان دوم به شاخصه کانتینیوم برمی گردد. در طی روز می توانید از گوشی خود همانند گوشی های هوشمند بهره ببرید و هنگام شب آن را روی داکی قرار دهید تا با استفاده از صفحه کلید و مانیتور تجربه ای همانند کامپیوتر شخصی داشته باشید. ولی نسخه ی کنونی ویندوز روی گوشی های گوشی تلفن همراه یعنی ویندوز ۱۰ موبایل، چند سال پیش یعنی در سال ۲۰۱۵ به همراه لومیا ۹۵۰ معرفی شده است هست. احتمالا به خاطر دارید که مایکروسافت برند لومیا را در سال ۲۰۱۳ از نوکیا خریداری کرد.
با این حال معرفی نشدن گوشی ویندوزی از سوی مایکروسافت نیز در حال حاضر منطقی به نظر می رسد؛ آیا که مایکروسافت بسیار دیر وارد مسابقه گوشی های هوشمند شد و نخستین نسخه از ویندوز گوشی تلفن همراه یعنی ویندوز ۷ را در سال ۲۰۱۰ معرفی کرد. در آن سال ها اپل با آیفون های خود پیشتازی می کرد و اندروید گوگل نیز قدرت خود را با گوشی هایی مانند دروید موتورولا به نمایش می گذاشت. با این حال مایکروسافت با قدرتی که در دست داشت، به نظر می رسید شانس آن را دارد تا خود را به عنوان رقیبی قدر معرفی کند.
با این حال مایکروسافت با وجود تلاش جهت رقابت، نتیجه ی دلخواه را نگرفت و ویندوز نیز با فاصله ی زیاد نسبت به غول هایی مانند اپل و گوگل جایگاه سوم را کسب کرد. مایکروسافت ابتدا تلاش خود را جهت ورود به بازار پرسود گوشی هوشمند انجام داد؛ ولی با شکست خوردن در این مسیر مجبور به عوض کردن رویه شد و تلاش کرد قدم های بعدی را با احتیاط زیاد بردارد. نخستین قدم ،معرفی ویندوز ۸ و بازطراحی و دگرگون کردن سیستم عامل گوشی تلفن همراه ویندوز بود که حتی دامنه ی تغییرات گسترده ی آن در نسخه ی دسکتاپ ویندوز نیز کاملا مشهود بود. سپس نوبت کورتانا بود تا با ویندوز ۸.۱ جهت مسابقه با سیری اپل وارد میدان شود. این دو عوض کردن بزرگ به بازدیدکنندگان اجازه می داد گوشی هوشمند خود را به مانیتور و صفحه کلید متصل کرده و تجربه ای همانند بازدیدکنندگان دسکتاپ داشته باشند.
هر چند شاخصه های ویندوز مایکروسافت در ظاهر خیلی جالب بودند؛ ولی این شرکت نتوانست وارد حلقه ی اعتماد بازدیدکنندگان گوشی تلفن همراه شود و سهمی از بازار اندروید یا آی اواس بگیرد. علت این عنوان درگیر شدن علاقه مندان احتمالی ویندوزفون ها در حلقه ی اندروید و آی اواس بود و از سمت دیگر نیز توسعه دهندگان دلیلی جهت اضافه کردن پلتفرم سومی به اپلیکیشن های خود نمی دیدند؛ آیا که ویندوز گوشی تلفن همراه بازدیدکنندگان بسیار کمتری داشت و طبیعتا درآمد زیادی عاید توسعه دهندگان نمی شد. قطعا نسخه ها و نسل های متفاوت ویندوز گوشی تلفن همراه ظاهر و کارایی بسیار خوبی داشتند و حتی شاید در مواقعی بهتر از رقبای اندروید و آی اواس خود عمل می کردند و از طرفی این سیستم عامل از پشتیبانی مایکروسافت رنیز بهره می برد؛ ولی عقب افتادن از گوگل و اپل باعث شده است بود تا بازدیدکنندگان دلیلی جهت خرید گوشی های ویندوزی نبینند. این عنوان در حال حاضر نیز عوض کردن نکرده است و حتی حالا اندروید با گذر از تمامی نسخه های ویندوز، پراستفاده ترین سیستم عامل در دنیا به حساب می آید.
منبع:زومیت
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده از گوشی های هوشمند | گوشی های هوشمند | توسعه دهندگان | گوشی هوشمند | مایکروسافت | اندروید | ویندوز | مسابقه | همراه | معرفی | سیستم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz